Novinky

HAPPY MÍČEK 22.-23.8.2009

07.09.2009 22:30

Opět jsme s naším družstvem Adrenalin Flyers vyrazili na flyballové závody, a to do krásného areálu ZKO v Litoměřicích. Díky hrozné předpovědi jsme vůbec váhali jestli vyjet již v pátek, no odvážili jsme se, ale místo na stany jsme vybírali pečlivě, aby na nás náhodou něco nespadlo... pak jsme toho přeci jen v průběhu víkendu litovali, protože vichřice nikde, kdežto sluníčko se na nás smálo ze všech stran:-))

Tentokrát jsme byli nuceni trošku pozměnit sestavu, Artík onemocněl a Echoušek měl povinosti na táboře poslušnosti. Sestava tedy byla: Codík, Sinda, Rorinka, Getynka a Arčík. První 4 běhali pořád a Getynku občas vystřídal Arčík. Krom nešťastné kolize Rorinky a Arčíka běhali pejskové spolehlivě a bez chybiček vyběhali krásné 2. místo v 2. divizi!!!

A Codíkova rychlost? .. 4,9s na výšce překážek 27,5cm

FOTKY: od MiMa ZDE a od Dáni ZDE

VIDEO: by Dáňa:ZDE

—————

Video ze Semil

07.09.2009 22:25

Dopňuji video ze Semilskch závodů:

1)  Agility - 1 odmítnutí, 4. místo....

2) Jumping - 0.tr.b. - 2. místo...

—————

Speciál loveckých plemen, 1.-2.8.2009 Benešov u Semil

24.08.2009 20:49

"Pojizerské hopsání" byly jedny z nejhezčích závodů kde jsem byla. Krásné prostředí, skvělá atmosféra, organizace, zázemí, zajímavé parkury...no prostě ráda přijedu znova:-)

S naší partou (Petra s Akimem, Lenka s Echem a Artym, já s Kouďákem a Janča s foťákem) jsme vyjeli už v pátek a dobře jsme udělali, zvolili jsme sice delší a o to horší cestu :-)), zdárně jsme překonali tři objíždky a dle propozic trpělivě projeli tři Benešovy u Semil. Na místě nás čekal zatím prázdný plac pro parkur pár metrů od vody, občerstvení a veliké venkovní posezení - víc nepotřebujem :-D.

Ráno se začalo Jumpingem, pěkný běhavý a vůbec ne jednoduchý... jako vždy v prvním běhu Koudík sejmu tři tyčky, "jinak" bez chyby:-( Po jumpu přišly na řadu zkoušky, tady už si dal více záležet a odnesla to jen jedna tyčka a vyneslo nám to 2. místo. Běh Agility jsme rozjeli moc hezky, ale moje zaváhání po tunelu nás stálo odmítnutí a další rozhození, až z toho nakonec byly 2 odmítnutí a 1 tyčka na posledních čtyřech překážkách.

Neděle naopak začala Agility, opět špatné načasování hned na druhé překážce nás stálo odmítnutí (Koudík skočil přes bočnici), dál už to bylo v pohodě a s jedním odmítnutím jsme doběhli na 4. místě. Následovala opět zkouška, tady nám (spíše tedy mně ehm) nevyšla jedna část, kdy jsem Koudyho málo stáhla a on už se nemohl dobře srovnat na skočku a tyčka byla dole, opět tedy 1 chyba a 2. místo. Poslední Jump se nám nějakým zázrakem podařilo zaběhnout (většinou poslední běhy tak nějak vypouštím)  za čisté konto a opět 2. místo!!!

Nejen, že se mi na závodech moc líbilo, také to byly mé nejúspěsnější závody v kariéře:

- ani jedna diskvalifikace
- 3x 2. místo
- splněn přestup do A2 - zatím neplánujeme

 

Více fotek TADY

Video taky bude, Janča už na něm pracuje....

—————

Letní klubový šampionát 26. 7. 2009

05.08.2009 23:09

V rámci našeho o.s. pořádáme 2x ročně (letní a zimní) klubový šampionát v agility. Závodící jsou rozděleni do kategorií dle výkonnosti - začátečníci, pokročilí a závodníci. Letos jsme pro velký zájem:-) vytvořili novou kategorii a to pro "naše" děti, v které se zůčastnili 4 závodníci od 4 do 8 let. Junioři se moc snažili a bylo to moc hezké zpestření závodů. Naše Martinka samozřejmě nemohla chybět a pro svůj běh si vybrala Arčíka a s mou menší pomocí trať zaběhli. Všechny děti dostali medajli a nějakou sladkost.

Arčík se pak ještě proběhl v kategorii veteránů spojenou s kat. pokročilých a svůj první veteránský:-) běh vyhrál. Cody závodil již mezi ostřílenými závodníky a jedna spadlá tyčka ho odsunula na 4. místo.

Vyvrcholením šampionátu je speciální soutěž Flip Flop Master - běh v žabkách na cca 60 metrů, kde vítěz získá krásný putovní pohár. V loňkém roce jsem tento běh vyhrála já a letos se mi ho opět podařilo obhájit:-)

Fotky ZDE

 

—————

Letní výcvikový tábor agility - Cvikov 20.-24.7.2009

05.08.2009 22:23

Letos jsem LVT nijak dopředu neplánovala, nevěděla jsem co bude a jestli budu moct někam jet, tak jsem to nechala osudu.

Když to v červnu začalo být aktuální začala jsem se rozkoukávat kam by se dalo jet. Musela jsem vzít sebou Martinku, tak jsem chtěla jet někam blízko, aby se v případě nouze dalo zajet domu, no a Cvikov se mi zdál ideální nejen místem, ale i pozvanými trenéry (v tomto případě to byly spíše trenérky). Naštěstí se před uzávěrkou uvolnila místa a já se s Codíkem mohla zúčastnit.

Trénovalo se na třech parkurech v několika skupinkách rozdělených ke třem trenérkám (A. Glöcknerová, B. Lerlová, E. Linková). Já jsem s Codym byla ve skupince u Evči, krásně jsme si zaběhali, naučili se několik nových fíglů, které teď budeme trénovat a snad i časem vyzkoušíme na závodech:-)) Evče moc děkuji za rady a hlavně za trpělivost!

Kromě cvičení, jsem vyrazili s naší boleslavskou partou na výlet do Sloupu na Skalní divadlo, vylezli k Samuelově jeskyni a navštívili místní restauraci. Celý týden probíhala táborová pohádková hra, v které naše družstvo "Rychlí a zběsilí" obsadilo 4. místo.

Na tomto táboře se mi moc líbilo a určitě doporučuji - krásné prostředí, pohodová atmosféra, hodná trenérka:-), dobré jídlo, cukrárna....

Malinko fotek ZDE/

—————

Arčíkův taneček "O Nymburskou tlapku"

28.07.2009 22:26

Dogdancingové neoficiální závody - naprosto neplánovaná spontální akce:-))

Ani nevím jak a kývla jsem Danče na nabídku tancovat s ní a Rorinkou ve dvojici. První volba padla na Codíka, přeci jen umí o pár cviků více než Arčík, ale není schopný zacvičit několik cviků aniž by u toho nezaštěkal (přestože, když cvičíme doma ani nehlesne:-( ), což by porota moc neocenila. Konkurz tedy vyhrál Arčík. Ačkoliv jsem pořád doufala, že si to Danča rozmyslí, nestalo se a a tak jsme se začali  zodpovědně v pátek večer před soutěží připravovat na soutěž. Celá naše příprava spočívala v tom, že během 2 hodin Danča vymyslela hudbu, společně jsme daly dohromady cviky a vyštrachaly z tatínkových skříní kostými. Párkrát jsme si to všichni čtyři vyskoušeli a hotovo. Parket vytyčený pro závod, se ve finále hodně lišil od kuchyňského prostoru, který jsme použili pro nácvik:-))

Poslední přihlášení (kdo to asi byl...), startovali za odměnu  jako první. Když jsem viděla jak tancují všichni ostatní, byla jsem za start jako první moc vděčná, protože byli všichni moc šikovní, ....asi bych pak ani nenastoupila...

Tak jsme si to všichni odtancovali a nastalo vyhlašování, od Danči padl návrh vzít si kostým na vyhlášení, ale s mou odpovědí "na co, stejně nic nevyhrajem" jsme odkráčeli v civilu zatleskat nejlepším. Jaké pak bylo překvapení, když jsme uslyšeli naše jména ve spojení s druhým místem:-)) Hurá - radost mám ještě teď.

A na co jsme vlastně tancovali - Pat a Mat střihnutý Koucourem v botách, vzhledem k naší přípravě to snad ani jinak nešlo:-))

Po skončení jsme se od rozhodčích (Petra Malá a Lucie Smolíková) dozvěděli, že je naše vystoupení moc pobavilo a dostali jsme ze všech účastníků nejvíce bodů za umělecký dojem.

Co jsme tam vlastně předváděli se můžete podívat ...

—————

ME a MR

17.07.2009 21:51

Tak a máme za sebou naše dvě nevětší akce tohoto roku, tou první a největší bylo Mistrovstí Evropy ve flyballu v Belgii 29.-31.5.

Vůbec nelituji, že jsem se do tohoto "navést" a jsem moc ráda, že jsem jela, protože to byl super výlet a spousta zážitků:-)

Naše posádka: já, můj brácha, naše trenérka a nabíječka Janča s boxem a samo oba naši kluci, jsme cestu tam i pátky přežili celkem v pohodě, jsem si konečně užila pořádnou jízdu po dálnici:-)). Na místě nás již čekalo místečko pro stany speciálně určené pro naše družstvo a krásné slunečné počasí, které nás neopustilo za celý víkend. Všchini naši pejskové běhaly moc hezky, včetně nováčků. V první části závodů, kdy běhal každý s každým (tím jsou myšlena družstva:-) , jsme vybojovali 4. místo. Po této části mistrovství šlo do tuhého a nastaly vyřazovací běhy, první běh jsme vyhráli, ale pak už chybělo trošičku štěstí a po dvou prohrách jsme skončili na i tak krásném 5. místě, no přeci nemůžeme pořád vyhrávat :-))

A co nám z ME plyne?

* zlepšili jsme si osobní rekord družstva: 20,35s

* Cody, Amy, Arty, Sinda si vyběhali titul Fly20, Arčík a Echo Fly21

* bez supportu to na tak velkém turnaji opravdu nejde... např. neměli jsme ani sběrače tenisáků a tak nám rozhodčí nařídil házet míčky do odpadkového koše

Na fotky se můžete podívat ZDE
Elektronickou verze článku v Boleslavském denníku  ZDE
Trochu delší, ale o všem vypovídající video  ZDE
Na podrobnější a veselejší povídání koukněte k Danče

 

Tou další big akcí bylo Mistrovství ČR BCCCZ v agility (13. -. 14. 6. Česká Skalice - Rozkoš)

Dva zahraniční rozhodčí: Carl de Rouck (Belgie) a Ronald Mouwen (Holandsko)

Startovní listina avizovala cca 200 přihlášených border kolii, v Codíkově katgorii A1 kolem 70 psů (už si přesné číslo nepamatuji) a Arčík měl cca 90 soupeřů.

Před těmito závody jsem byla nervozní dlouho dopředu, ale strašně jsem se na ně těšila. Aby jsme si to správně užili, přijeli jsme s naší morání podporou Jančou, již v pátek odpoledne a vyzkoušeli místní občerstvení:-), v plánu byl i výlet, ale vzhledem k počasí se nekonal. Když jsem ráno viděla systém startů, tak mě to docela rozhodilo - dva parkury na jednom Agility, na druhém Jumping a jen jedna startovka. Na parkuru Agility se startovalo od shora start. listiny a na Jumpingovém odspodu, to znamenalo pamatovat si dva parkury, u mě s dvojím vedením a hlídat si dobu startu na obou parkurech. Jak už to tak bývá, u mě se to zrovna protlo a volali mě na obou parkurech současně. Tento psychický test psovoda:-)) považuji za největší zkušenost z těchto závodů. Jinak mistrovství probíhalo krásně plynule a bez nějakých prodlev, což mě při tom počtů běhů mile překvapilo. Trochu mě mrzelo, že výsledky ze soboty byly až pozdě večer a z neděle nebyly vůbec, až po nějaké době na netu.

A něco k našemu běhání:

Tyčky na skočkách byly dány na horní hranici, takže Codík v prvním běhu (Agility speciál) kosil více než obvykle, v dalších už to bylo jen sem tam něco:-)) První běh tedy X chyb za shozené skočky a odmítačka na slalomu (nakonec měl na startovce disk, ale nevím za co... a v vzhledem k množstvím chyb to neřeším). Na druhém parkuru v jumpingu už začal zvedat nožičky a doběhli jsme s jednou laťkou na 21.místě. Nebudu tady vypisovat jednotlivě všechny běhy....za celý víkend 2 disky (naštěstí ne v hlávní soutěži:-)) V mistrovském agility A1 14. místo (1 chyba - skočená zona) a mistrovský jumping 22. místo (2 chyby - tyčky) a celkové umístění 10. místo v kat. A1.

Arčík běhal jen v sobotu a v neděli si zaběhl jen družstva. V sobotních bězích diskotéka, kromě Agility kde jsme měli dvě chyby a dvě odmítnutí.

Oba kluci také byli součástí rodinných družstev, ale moc se nám nedařilo, výsledky ani nestojí za to, taky si je nepamatuju...
TŘI BRATŘI - Codík, Back a Zidane (3 sourozenci)
MACH3 - Arčík, Ace a Way (Arčík a Ace jsou bráchové)

 S Arčíkem jsem tímto ukončila kariéru agility, teď už bude jen tréninkově běhat na nižších překážkách a možná se občas objeví i na ofic. závodech veteránů, třeba na domácích závodech. To, ale neznamená, že by si šel lehnout na gauč, neboť pořád bude aktivně reprezentovat naše flyballové družstvo, házíme oblíbené frisbee a sem tam si střihneme taneček, že:-))

Pár fotek ZDE

 

 

 

 

 

—————

Aktualizace.....:-(

22.06.2009 21:10

Všem našim příznivcům se moc omlouvám, nějak teď vůbec není čas aktualizovat, ale až se vrátím z tábora, vše napravím...zatím alespoň doplňěné plánované akce ;-)

Přeji všem hezké léto!!!

—————

MAY CUP a HOP TROP

22.05.2009 22:15

HOP TROP Litoměřice 16.-17.5.

Na tyto závody jsem se těšila už od prosince, když jsme se přihlašovali. Po zkušenostech z loňska jsme si s holkama opět objednaly chatku v kempu a těšily se na super víkend, ale tentokrát to bylo ještě lepší. Závody byly v krásném prostředí parku blízko u vody a cca 200m od našeho kempu.

No a něco k běhání... s Arčíkem tentokrát běhala Janča a v sobotu se jim vedlo skvěle, dvakrát doběhli jen s chybama ve slalomu, v neděli to bylo horší, ale doufám, že si to oba užili:-))

Codík mi dělá radost, začínáme si už trošku rozumnět a snad to bude jen lepší, opět nás potrápil slalom, ale aspoň víme na čem pracovat... 

Sobota: jumping - dis, ulítnutí do tunelu, asi 2x :-), zkouška LA1: VD 6. místo - tyčka + odmítnutí na slalomu, agility - dis, chyby na slalomu a pak jsem ho vrátila na opravu kladiny. Tunýlkové rodeo - dis, nepovedl se nám začátek se skočkou, ale pak už to bylo na jedničku.

Neděle: tunýlkové rodeo - 2.místo, Codík běžel jako drak o 2s na prvního, škoda mého "škobrtnutí":-)), jumping - čístý běh, i když s menším výletem - 3.místo, zkouška - dis - zrádný tunel za kladinou...., agility - 12.místo, nedorozumění u skočky=tyčka dole a opět odmítnutí na slalomu.

Fotky:ZDE

Video ZDE - když vydržíte, nejlepší běh je nakonec:-) Video zpracovala Janča Hendrychová.

 

MAY CUP Ml. Boleslav

9. května pořádalo naše sdružení agility oficiální a neoficiální závody agility, běhala jsem s Codíkem i s Arčíkem a současně se snažila pomáhat s organizací. Codík běhal hezky, akorát náběhy na slalom musíme více trénovat....myslím, že v žádném běhu se nám nepovedl:-(

Video ZDE

—————

Co nás čeká?

08.05.2009 07:36

11. Mistrovství Evropy 29.-31.5. - Mechelen, Belgie

Nikdy jsem si nepomyslela, že bych kvůli flyballu jela třeba jen na Moravu..., ale na menší nátlak:-) zbytku družstva je naplánovaná 900km cesta do Belgie na ME 2009. Sice jsme se zůčastnili loňského ME u nás, ale s účastí 87 družstev z celé evropy to bude asi něco jiného ....

Ambice si  neděláme, trošku se nám změnilo složení družstva - pro 2 pejsky (i páničky) to bude první flyballový závod, ale začínám se moc moc těšit a určitě to bude príma výlet a spousta zážitků.

Složení našeho družstva Adrenalin Flyers: trenérka a nabíječka v jednom Janča Hendrychová, Radka + Amy (výmarský ohař), Danča + Sindy (NO), Lenka + Echo (border teriér), Dáša + Artík (border kolie) a moje maličkost + Arčík, Cody

Odkaz na naše www stránky:

—————