Novinky

No jo no...

23.12.2012 21:17

to to zase uteklo a takovou dobu ani čárka... :-/  Zažili jsme toho opravdu hodně a ani nejde všechno vypsat ... letošní rok byl pro nás ve znamení mistrovství, s Kouďou jsme se zúčastnili MČR ve flyballu, MČR v agility a samozřejmě jako diváci na MS agility. Všechno jsme si skvěle užili a už se těšíme do nového roku, už teď toho máme opět hodně naplánováno :-) viz. plánované akce.

 

Letos to s naším domácím flyballovým družstvem vypadalo všelijak, tak jsme využili příležitosti a možnost doplnit družstvo Tsunami 1 na několika závodech. S Tsunami se nám podařilo splnit podmínky pro start na MR a také zaběhnout si titul FLY 18.

Tsunami moc děkujeme, bylo to moc príma!!!

—————

Plány

18.07.2012 23:00

Doplnění plánovaných akcí

—————

Aktuálka

22.03.2012 21:40

Nejvyšší čas sem zase něco napsat ;-) Neflákáme se, výletíme, trénujeme, závodíme...

Největším hrdinou března je Codík, který splnil již všechny potřebné zkoušky pro přestup do A3!!! Je to prostě můj šikulka, je radost s ním běhat a těším se na nové výzvy v trojkách.

foto by https://momonka1.rajce.idnes.cz/

Speeďa roste a už nám přerostl do kategorie large :o)

Postřehy z tréninku.... jako jediný pes v naší rodině nosí talíř  až ke mně, pouští na povel a nekouše mě do ruky. Cvičí a hraje si se mnou i když kolem běhají černobílí strejdové. Má rád jakýkoliv pamlsek a při cvičení se moc pěkně soustředí.

Nejnovější video, jak cvičíme balanc ZDE

Bála jsem se, jak se kluci navzájem snesou, ale zatím Speedy přesně ví jak na ně - Cody je parťák pro hraní a kousání, Arčík je pan pes a do toho se nekouše, nicméně stačí pár pusinek a všechny hračky jsou Speedyho:-)

 

Speeďovi rodiče (Jim a Nesie) spolu se svým družstem DOGDRAGONS výhráli anketu Kynolog roku 2011 v kat. flyball, samozřejmě trošku i naším přičiněním :-))) - Moooc gratulujeme!!!!

 

No a jinak fotky - Masopust , Baba, výlet s turistama, fotky jen tak, s kamarádem šeltiáčkem Samem

 

 

 

—————

První letošní agility závody

06.02.2012 10:56

Dvojzkoušky, Svojetice 4.2.

Protože mi už začala chybět závodní atmosféra a dvojzkoušky jsou v zimě uplně ideální, vyrazili jsme v sobotu s Novákovic holkama do Svojetic. Codík mě prvním během hodně překvapil, soustředil se, neshazoval ani když jsem se mu motala a tak jsme první zkoušku dali čistě :-) V druhém běhu Codík nezastavil na kladině, což mě hodně překvapilo a rozhodilo, že už koncentrace byla totálně v háji a po pár následujícíh překážkách jsem to vzdala a odešla z parkuru. No a protože zonečky jsou na závodech pěkně odfláknuté, hlavně ačko, mám v plánu obětovat příští závody.

Výsledky:
I.zkouška LA2 - 1. místo, čistě
II.zkouška LA2 - dis
Video zde

A zase Speedy...

Speedik se krásně vytahuje a to nejenom nožičky, od tohoto víkendu už nám úplně stojí obě ouška:-)

V neděli jsem si dali sraz se sestřičkou Fly, budili jsme na louce celkem pozornost a všichni kolemjdoucí se chodili dívat na ta roztomilá štěňátka :-)

Fotečky zde a video od Kačky zde.

Zatímco jsme s Codíkem závodili ve Svojeticích, Arčík vyrazil na výlet na Máchovo jezero, aby ho na ledu nestudily nožičky, dostal apartní botičky :-)

A ještě aktualizace plánovaných akcí...

 

—————

Nový přírůstek

26.01.2012 21:51

Tak už je asi na čase sem napsat... že máme od 15.1. nový přírůstek do naší smečky!!! Jmenuje se Speedy, je z chovatelské stanice Speedy Dream a je to opět border kolie, ale pozor, tentokrát hnědobílá ;-)

Dalšího pejska jsem plánovala cca za 2 roky a dokonce to neměla ani být další border kolie. Osud a souhra okolností a Speeďáček je náš :-D  no a proto musím poděkovat chovatelce Kátě Kovaříkové za trpělivost a ochotu. Káťa s Klárkou, majitelkou tatínka Jima, se o štěňátka moc hezky starala a připravila je do života jak mohla - socializace jízdou výtahem mluví za vše :-D

Speeďáček je zatím malé roztomilé štěňátko, ale už teď mu nechybí temperament a pevný zákus :-) Do budoucna plánujeme ze sportu hlavně agility a flyball, ale zatím si hodně hrajeme a pomalu začínáme učit jednoduché triky.

Video z prvních dnů doma na youtube.

Také jsou doplněné plánované akce.

—————

Akce

17.12.2011 22:58

Vloženy první plány na příští rok ;-)

—————

Podzimní rekapitulace

01.12.2011 21:09

Díky některým rejpalům, jsem se opět vrhla na aktualizaci, zapátrala jsem v paměti a tady je pár událostí...

Pro připoměnutí - fotky na rajčeti nebo picasu, videa na youtube.

Prosinec

Codíkovi nějak někdo zapomenul říct, že už mu je pět a mohl by mít trošku rozum :-/ takže na posledním tréninku agility přišel o další zub :-(

Listopad

5.11. slavný to den - naše "pandička" oslavila již páté narozeniny ;-)

Codíku, vše nejlepší a hlavně hodně toho zravíčka, máme tě moc rádi!

Říjen

Více než závody mě baví intenzivky a trénovaní pod ostřílenými trenéry, zvláště pod velmi trpělivým Martinem a Verčou, neodolala jsem a opět jsem s Lenkou vyrazila směr Jablonec za další intenzivkou. Zima, déšť, mlha, vítr ... co víc si přát :-D Trénování, teplé nápoje a skvělá kuchyně vše naštěstí v dobré obrátilo.

Kromě trénování a výletování nás už letos nic zajímavého nečeká, takže se moc těšíme na jaro!

Září

Opět jsem moc ráda využila nedaleké intenzivky s Martinem N. v Mělníku a abychom to zužitkovali, vyrazili jsme hned druhý den na závody na Zrcadlovou kozu do Turnova. Kupodivu nám to nebylo moc platné a byly z toho tuším tři disky :-D

Koncem září následovala další intenzivka s Martinem a  Verčou Krčmářovou přímo u nás na cvičáku. Druhý den zase závody, tentokrát také u nás, tradiční Apple Cup, hurá, ani jeden disk a vybojované 2. a 3. místo :-)

Srpen

LVT Cvikov - tentokrát jsem se opět rozhodla pro tábor ve Cvikově a to pod trenérským vedením Martina Nehyby. Vůbec jsem nevěděla co mě čeká a byla jsem mile překvapena. Jinak tábor byl hlavně z počátku velice mokrý a holinky jsme si užili dosytosti. Codík až do středy skoro neshazoval a moc se snažil .... jako vždy:-) Tákže v létě opět hurá do Cvikova!

Dovolená - Mikulov

Jako konzument dobrého vína, jsem tentokrát naplánovala rodinou dovču do kraje vín a to přímo na Pálavu. Byla to trefa do černého, krásné počasí, příroda, dobré víno...  Domu se nám tentokrát vůbec nechtělo.

Červenec

Agility...

Pojizerské hopsání, Semily - uplně úžo víkend s naší partičkou, báječné ubytování a restaurace ve Ski areálu. Na tyto víkendovky jen tak nezapomenu a těším se na další ročník. Ani výkony nebyly nejhorší a vyběhali jsme si další postupovou zkoušku.

Letní klubový šampionát - tradiční domácí neofic. závody nejen v agility. Naši čest opět zachránila Martinka s Arčíkem a vyhráli běh juniorů. No ehm a já opět vyhrála běh v žabkách, škoda jen, že není více konkurentů:-(

Červen

Flyball...

Turnaj sladkých nadějí - letos naše jedinná účast na flyballovém turnaji. Cody opět stoprocentní výkony:-) a panička se také snažila a sem tam to "ok" mezi braňkami bylo. Družstvo, ale mělo tentokrát trošičku víc smůly a na stupně to tentokrát nebylo. Teame nevadí, natrénujeme a příště bude líp!

Dogdancing...

Nevím co mě to napadlo, ale přihlásila jsem se s Codíkem na neofic. závody v dogdancingu "O nymburskou tlapku". Startovní pole naší kategorie čítalo cca 20 odvážných, vzhledem k tomu, že naše vystoupení se moc tanci se psem přirovnat nedá, neočekávala jsem nijak výrazné umístění. Ovšem osmé místo mě moc mile překvapilo:-) asi se přeci jen nějaké kousky porotě líbily a tímto jí moc děkuji. Codík mi udělal velikou radost, dělal co měl a skoro neštěkal:-D

Fotky půjčeny z www.zkonymburk.cz

Toto mělo představovat Večerníčka :-)

—————

:-)

13.06.2011 21:48

Asi je na čase dát o sobě zase vědět... ano, ještě žijeme, jen bohužel není čas a nálada na aktualizace. Nicméně se budu snažit častěji než jednou za půl roku :-D

Nebudu zde vypisovat vše kde jsme byli a co jsme dělali, to bych psala hooodně dlouho ... takže to nejzajímavější - vysledky  a plánované akce jsou doplněny, nějaké fotky můžete skouknout na rajčeti a videa na youtube

Prvomájové závody, Jičín a May Cup, MB

 Trénink s Terkou K.

—————

Arčík má narozeniny!!!

12.04.2011 08:28

Arčíku, přejeme ti všecičko nejlepší, ať zdravíčko a elán vydrží ještě hooodně dlouho, spoustu ulovených balonků, talířů, klacíků, sněhových vloček, vodních kapek a hodně nachozených kilometrů ;-) !!!

—————

Zima

25.01.2011 21:20

Protože podmínky pro agility nejsou zrovna ideální, snažíme se zabavit jinou činností. Mimo trénování různých triků, jsme (dokud byl sníh) využili přebytečnou energii našich čtyřnožců k jízdě na saních. A aby to pořádně frčelo jezdíme s kámoškama Lusynkou a Conynkou.

Fotky ZDE a pro lepší představu video ZDE

Také doplněny plánované akce.

—————